Dr. Mehmet Haluk GÖĞÜŞ Operasyonlardan ve İstihbarattan Sorumlu Başkan COO (Chief Operations Officer)

Operasyonlardan ve İstihbarattan Sorumlu Başkan ve Müşavirlik ve Danışmanlık İşleri Koordinatörü.

Dr.İnş.Yük.Müh.(İTÜ) 

1961 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1979 yılında başladığı İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimini (İTÜ) tamamladıktan sonra 2000 yılında Gazi Üniversitesi’nde Yapı Mekaniği konusunda 1 nci Yüksek Lisansını, 2004 yılında yine Gazi Üniversitesi’nde Zemin Parametreleri konusunda 2 nci Yüksek Lisansını yaptı. ABD Atlantic International University'de İşletme Yönetim Doktorası yapmıştır. Bununla beraber Borçlar Kanunu ve FIDIC sözleşmeleri konusunda Hukuk Yüksek Lisans eğitimi aldı.

2007 yılında emekli oluncaya kadar Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Yüksek Mühendis Subay olarak; Kara Kuvvetleri Komutanlığı teşkilatlarında, 65 nci Piyade Tümeni ve 2 nci Ordu Komutanlığı Karargahlarında, Milli Savunma Bakanlığı Karargahı ve Bölge Teşkilatlarında görev almış, pek çok askeri tesisin Planlama ve Kontrolunda görev yapmıştır. MSB. Deprem Araştırma Grup Başkanılığı ve en son olarak da Kara Harp Okulu'nda Öğretim Görevlisi ve Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı'ndaki son görev yerinden, mesleki birikim ve tecrübesini Özel Sektörde değerlendirmek üzere emekli olmuştur.

İnşaat Yapım, Bakım, Onarım ve Keşif Tekniklerinin Araştırılması (MSB. 1998), Betonarme İstinat Duvarlarının Sürşarj Sorunu (Gazi Üniversitesi 1998), Betonarme Kolon ve Kirişlerin Güçlendirilmesi (Gazi Üniversitesi 2000), Betonarme Kirişlerinin Açıklık Ortasına Kolon Ekleme Yöntemiyle Güçlendirilmesi (Gazi Üniversitesi 2002), Ankara-Etimesgut İlçe Merkezi Güney-Doğu Bölümünün Zemin Parametrelerinin Tespiti (Gazi Üniversitesi 2004), Yapı Malzemelerinin Dürabilite Yönünden Değerlendirilmesi (Bay.Bak.Yay. 2004) konularında Akademik Yayınları bulunmaktadır.

Afet Yönetmeliği ve Depremde Dayanıklı Yapılar (ODTÜ), Betonarme ve Yığma Yapıların Onarım ve Güçlendirilmesi (ODTÜ), TS-EN-ISO 9000 KGS Temel Eğitimi (TSE), TS-EN-ISO 9000 Kalite Sistem Dokümantasyonu (TSE), Toplam Kalite Yönetimi (MPM), Kuruluş İçi Kalite Tetkikleri (TSE), İstatistiksel Proses Kontrolü (TSE), Ekip Çalışması (MPM), Sorun Çözme Teknikleri (MPM), Emlak İskan ve Kamulaştırma Eğitimi (MSB), Kamulaştırma Bilirkişiliği (AB-İMO) ile Hukuk ve Ceza Mahkemeleri Bilirkişiliği (AB-İMO) konularında Sertifika Eğitimlerini aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Proje ve Uygulama Denetçisi olup 2004 Deprem Şurası Asil Üyesidir.

Akademik çalışmalarının yanında mesleki ihtisası; bir inşaatın ihale hazırlığından kesin kabulüne kadar olan her aşamasında Yönetim, Sevk ve İdare, Planlama, Proses Kontrol, Maliyet Kontrol ve Tam Maliyet Modelinin uygulama, kontrol ve denetimi faaliyetidir.

Türkiye Müteahhitler Sendikası (Türkİnşa) Denetim Kurulu Üyesi olup Başkan Danışmanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.

  

gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.